Az annuitás

Annuitás: Miért Fontos a Pénzügyi Tervezésben és Hogyan Használhatod Ki?
Az annuitás fogalma fontos szerepet játszik a pénzügyi döntések során. A rendszeres befizetésekkel és kifizetésekkel járó pénzügyi folyamatok, mint például a hiteltörlesztés vagy a tőkeépítés, mind annuitásos szerkezetet követhetnek. Legyen szó egy összeg felépítéséről vagy egy hitel visszafizetéséről, ezzel a módszerrel segítséget kapsz abban, hogy előre tervezhető, rendszeres kifizetésekkel alakítsd ki anyagi biztonságodat.
Mi az annuitás, és hogyan működik?
Az annuitás egy olyan pénzügyi megoldás, amelynek során előre meghatározott időközönként fix összegeket helyezünk el vagy veszünk fel.
Itt is központi szerepet kap a kamatos kamat, hiszen az idő során felhalmozódott kamat értéke tovább növeli a végső összeget (vagy jól használva optimalizálja a törlesztést).
A gyűjtő annuitás – A tőkeépítés rendszeressége
A gyűjtő annuitás azokra a pénzügyi konstrukciókra jellemző, amikor rendszeres befizetések révén fokozatosan gyűjtünk össze egy meghatározott tőkeösszeget. Ennek célja lehet egy nagyobb pénzügyi cél, például a nyugdíj megtakarítása, ingatlanvásárlás, vagy egyéb hosszú távú beruházások előkészítése.
Ugyanakkora befizetéseket feltételezve is a tőke egyre gyorsabban gyarapszik. Köszönhető ez annak, hogy a már bentlévő tőke is dolgozik, valamint az azon elért hozamot is újra befektetheted.

A törlesztő annuitás – Hiteltörlesztés és a már meglévő tőke felhasználása
A törlesztő annuitás a leggyakrabban hiteleknél és egyéb tartozásoknál használt pénzügyi megoldás, ahol a teljes összeg folyamatosan, időarányosan törlesztésre kerül. Ennél a konstrukciónál minden időszakban egyenlő összegeket fizetünk, amelyek eleinte nagyobb arányban tartalmaznak kamatot, míg később egyre nagyobb részt tesznek ki a tényleges tőketörlesztésből.
Erről a hiteltípusról a Silver Moon főoldalán is olvashatsz egy cikket.
Ám nem csak a hiteleknél tudod ezt az alapelvet megfigyelni, hanem a már (akár pl. annuitással) felépített tőke felhasználásánál is ugyanez történik.

Ahogy a képen látod, például egy nyugdíjcélra felépített tőkénél is mindig csak egy kicsi részt veszel ki. Bár ezzel a kicsi résszel az összes tőkéd csökken, ám a többi, még fel nem használt rész ugyanúgy dolgozik tovább.
Kapcsolódó képzések
Ismerd meg mélyebben a tőke hatékony felépítésének módját. Tanulj a pénzügyekről, hogy magabiztosabban hozz megfelelő döntéseket.
A pénz időértéke I.

Megismerkedhetsz az alapfogalmakkal, azok használatával, kiszámítási módjával, valamint esetleges korlátaikkal is.
Ne félj, ez nem jelenti azt, hogy innentől mindent magadnak kell kiszámolnod:) A képzéshez letölthető kalkulátor is jár.
A pénz időértéke II.

Ha nem csak azt szeretnéd tudni, hogy melyik fogalom mit takar, no meg hogyan kell kiszámolni, hanem azt is, hogy mely esetekben jársz az adott befektetéssel jól, akkor ez a képzés neked való.
Nézz bele az egyik mintaleckébe is
Minő véletlen, pont erről a témáról szól 🙂
Személyes konzultáció: Tervezzünk együtt!
Ha szeretnéd az annuitás elméletét a saját életedben is alkalmazni, hogy segítséget kapj a megfelelő befektetési vagy törlesztési forma kiválasztásában, kérj egy személyes konzultációt!
Hírlevél-feliratkozásodat választható ajándékkal köszönjük meg!
Választható ajándékok:
Ajándék ebook:

Vagy ajándék minikurzus:
